Anti aging – czyli jak przedłużyć sobie życie?

Współczesna kultura od dłuższego czasu promuje kult piękna i młodości. Czas jednak upływa i u każdego prędzej czy później zaczną pojawiać się pierwsze oznaki starości. Ta nieuchronność przemijania czasu u niektórych powoduje wręcz paraliżujący strach i wszelkimi możliwymi sposobami próbują oni oszukać wskazówki czasu. Jak w każdym aspekcie życia, także i w tym przypadku najważniejsza jest równowaga. Niektóre rzeczy trzeba po prostu zaakceptować, co oczywiście nie oznacza, że nie warto opóźnić procesów starzenia.

Medycyna estetyczna – zabiegi na drugą młodość

Oferta gabinetów kosmetycznych jest bardzo szeroka jeżeli chodzi o zabiegi odmładzające. Można je zasadniczo podzielić na dwie kategorie – te rewitalizujące, których zadaniem jest poprawa kondycji skóry, ujędrnienie jej i przywrócenie witalności, a także te bardzie drastyczne, które wymagają użycia skalpela. Istotną rolę w opóźnianiu procesów starzenia ma prewencja. Wszak już stare powiedzenia mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto udać się do gabinetu kosmetycznego na konsultacje, jakie zabiegi będą najbardziej wskazane.

Odżywianie – codzienna porcja młodości

Niezmiernie istotną kwestią dla zachowania nie tylko młodzieńczego wyglądu ale również i pełni sił jest doskonale zbilansowany sposób odżywiania. Wcale nie chodzi o to, aby stosować jakieś restrykcyjne diety. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest dostarczanie do organizmu kompletu najważniejszych składników odżywczych. Podstawy zdrowego odżywiania, to niezmiennie: częste, ale małe porcje, duża ilość wody, zdrowe posiłki przyrządzane w domowym zaciszu, unikanie potraw tłustych i ciężkostrawnych, a także włączenie do codziennej diety jak największej ilości świeżych warzyw i owoców.

Oczyszczanie organizmu

Nawet najlepiej dopasowany jadłospis nie pomoże, jeżeli dojdzie do zgromadzenia się nadmiaru toksyn w organizmie. Mieszkając w dużej aglomeracji miejskiej nie trudno o taką sytuację. Zabójcze toksyny znajdują się wokół nas. Każdego dnia dostają się do organizmu człowieka wraz z wodą czy powietrzem. Nie jesteśmy w stanie się przed nimi obronić, ale za to możemy się ich skutecznie pozbyć, poprawiając tym samym samopoczucie i opóźniając procesy starzenia. Wystarczy przejść kilkudniowy detoks oparty o świeże soki warzywne. Zalecane jest spożywanie około pięciu porcji soków w ciągu każdego dnia detoksu. Ważne jest to, aby taka kuracja oczyszczająca nie trwała nazbyt długo – optymalny czas to około trzech dni. Korzyści będzie widać bardzo szybko.