Cera a trądzik

Cera ma ogromny wpływ na to, w jakim stopniu trądzik będzie nam utrudniał życie. Tłusta cera wyjątkowo sprzyja pojawianiu się zmian trądzikowych. Nadmiar łoju sprzyja powstawaniu wyprysków, przy czym takie problemy mogą się nasilać wskutek stosowania niewłaściwych kosmetyków do twarzy oraz produktów do pielęgnacji włosów.

Dieta, stres oraz brak ruchu – wszystko to fatalnie odbija się na tłustej cerze. Niestety, i cera mieszana narażona jest na ten problem. Do pielęgnacji tych rodzajów cery powstało najwięcej kosmetyków, które skupiają się właśnie na ochronie przed trądzikiem. Ponieważ głównym sprawcą problemów z pryszczami jest tu łój, kosmetyki te zazwyczaj wysuszają skórę.

Czy oznacza to, że cera sucha i trądzik nie idą z sobą w parze? Niestety – idą, przy czym osoby obdarzone cerą suchą muszą zapewnić sobie maksymalną ochronę nie tylko przed wypryskami, ale i przed pamiątkami po trądziku. Skóra sucha jest przecież wyjątkowo podatna na urazy, zatem sięganie po kosmetyki leczące trądzik i przyspieszające proces gojenia się ran staje się tu sprawą niezwykle ważną.

Łagodzący aloes czy wygładzająca alantoina są tu równie ważnymi składnikami kosmetyków, jak NNKT oraz pomagający zatrzymać wodę hialuronian sodu.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/beach-aloes-1-1247546