Co to jest joga?

Joga jest to nauka, która zajmuje się rozwojem fizycznym, duchowym, moralnym oraz psychicznym człowieka. Dyscyplina ta ma swoje korzenie w Indiach, rozwijała się tam przez długie tysiąclecia. Nie jest to żadna z religii, cechuje ją bowiem swoista pozareligijność, ale jest jednym z systemów filozoficznych indyjskich. Wysiłek ma doprowadzić ćwiczącego do doświadczenia siebie.

7Nie jest to tylko wielogodzinne przesiadywanie na karimacie w jednej pozycji, wbrew pozorom jest bardzo aktywne spędzanie czasu.

Reguluje się odpowiednio oddech, ciało nie jest martwe, a ponadto pojawia się również nieodłączna świadomość. Dodatkowym atutem jest również to, że zajęcia jogi nie wymagają prawie żadnego wkładu kapitałowego. Joga jest bowiem jednym z najtańszych rodzajów ruchu człowieka. Najważniejsza jest chęć, miejsce, powietrze i pełna gotowość.

Minusem jogi, co prawda niewielkim jest to, że nie można nauczyć się jej z książek. Joga przeznaczona jest głównie dla osób, które wyrażają chęć na poprawienie własnego zdrowia.

http://pl.freeimages.com/photo/yoga-1240391