Czy warto uczyć się mowy ciała?

Mowa ciała to język specyficzny. Tu nie ma słów, są za to liczne gesty i ruchy, często wykonywane podświadomie przez naszych rozmówców. Wiele osób wychodzi z założenia, że poznanie znaczenia poszczególnych gestów i min może mieć ogromne znaczenie dla nas. Komunikacja niewerbalna stała się zatem przedmiotem ważnych badań.

Dla kogo ich wyniki mogą mieć największe znaczenie? W jaki sposób znajomość mowy ciała można wykorzystać w swym życiu?
Mowa ciała ma ogromne znaczenie. O ile słowami możemy się bawić do woli i świadomie kreować przekaz, to w przypadku min, gestów oraz postawy przybieranej przez nasze ciało staje się to trudniejsze.

Nasze ciało zdradza często nasze prawdzie emocje, np. zdenerwowanie lub niepewność. Jeśli jednak nauczymy się świadomie wysyłać pewne sygnały, możemy sporo zyskać. Robi tak niemal każdy biznesmen i negocjator, komunikacja niewerbalna jest też powszechnie stosowana w polityce. Tu działa wielu specjalistów od mowy ciała, którzy uczą innych w jaki sposób, za pomocą prostych gestów, wykreować się na osoba mądrą i pewną siebie.

Mowa ciała to język, który warto poznać z kilku względów. Komunikacja niewerbalna i jej znajomość może okazać się pomocna w chwili, gdy chcemy zrealizować jakiś cel i przedstawić się w pozytywnym świetle. Może się okazać przydatna i wtedy, gdy to inni chcą realizować swe plany naszym kosztem. Ich słowa nie muszą zdradzać ich prawdziwym zamiarów, jednak ręce i wyraz twarzy mogą nam już powiedzieć znacznie więcej. Warto zatem zwracać uwagę na niepozorne gesty, dzięki którym możemy uniknąć pułapek i oszustów.

Zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/body-language-3-1240767