Dieta cukrzycowa

Cukrzyca typu 2 nie jest bardzo poważną chorobą, o ile dbamy o dietę. Stres, niezdrowy tryb życia, złe odżywianie – to między innymi prowadzi do cukrzycy. Aby zapobiec rozwijaniu się choroby niezbędna jest prawidłowa dieta.

A ta nie odbiega od właściwej, prawidłowej diety dla zdrowego człowieka. Dieta cukrzycowa nie uwzględnia żadnych alkoholi. Jedynym trunkiem jakim możemy się degustować to lampka wina bądź nie za mocny drink – jest to porcja na jeden dzień. Warto również wyeliminować napoje gazowane, a zamiast nich pić wodę mineralną. Cukrzyca nie lubi również żadnych słodkości, a na pewno nie w dużych ilościach.

Odpowiednią alternatywą powinny być owoce i warzywa. Pamiętajmy, że nie musi być to „szara dieta”. Warto szukać różnych rozwiązań. Jeśli już nie jesteśmy w stanie powstrzymać się od zakazanego jedzenia – zróbmy sobie takie danie, byle nie zdarzało się to zbyt często.

Poza tym codziennie należy mierzyć poziom cukru we krwi, być może to jest w stanie zmotywować niektóre przypadki do trzymania odpowiedniej diety cukrzycowej.

Na rynku są również specjalne słodycze dla cukrzyków np. ciastka dla cukrzyków więc i osoby z tą chorobą mogą zjeść trochę „słodkości”.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/tasty-fruits-1553108