Dieta odkwaszająca organizm

Dieta odkwaszająca, czy jak kto woli zasadowa bazuje na wszystkich tych produktach, które mają skutecznie działanie odkwaszające na ludzki organizm. Wpływ na te właściwości ma to jak dany produkt zachowuje się w czasie przemiany materii.

Celem wprowadzenia diety odkwaszającej jest przywrócenie równowagi kwasowo- zasadowej w organizmie. Jadłospis musi być tak zaplanowany, aby 80% wszystkich posiłków stanowiły produkty zasadowe, natomiast pozostałe 20% stanowią produkty kwasowe.

Tylko taki plan żywieniowy odniesie oczekiwany efekt. Warto zaznaczyć, że efektem takiej diety nie jest utrata zbędnych kilogramów, więc w przypadku odchudzających się osób takiej diety stosować nie należy.

Oczywiście, zdarza się czasem że w trakcie oczyszczania organizmu znikają zbędne kilogramy, jednak jest ich niewiele i nie jest to efekt trwały. Dieta odkwaszająca organizm całkowicie eliminuje z jadłospisu cukier, nabiał, mięso, kofeinę, alkohol, tytoń, pszenicę, drożdże, sól, nasycone kwasy tłuszczowe oraz bardzo szkodliwe dla ludzi niezależnie od diety tłuszcze trans.

Podane informacje nie są przepisami dietowymi i zostały zebrane z ogólnie dostępnych informacji w internecie. O profesjonalną dietę zawsze trzeba zapytać profesjonalnego dietetyka.

foto: http://pl.freeimages.com/photo/vegetable-1323750