Dieta odkwaszająca

Dieta odkwaszająca, jak sama nazwa wskazuje stanowi świetny sposób na odkwaszenie naszego nieco zaniedbanego przez nas organizmu.

Taka dieta odkwaszająca ma na celu przywrócenie właściwej równowagi kwasowo-zasadowej. Aby sprawdzić, czy problem zakwaszenia organizmu nas dotyczy należy wykonać badanie gazometryczne krwi tętniczej.

Jeśli wyniki zaniepokoją lekarza należy jak najszybciej wprowadzić w życie dietę odkwaszającą, która w głównej mierze opiera się na spożywaniu warzyw i owoców, które najlepiej nadają się do przywrócenia równowagi alkalicznej.

W przypadku takiej zmiany zasad żywieniowych należy szczególnie wystrzegać się produktów takich jak mięsa czy podroby ( w szczególności wątroby, serca, mózgi, nerki), drób, dziczyzna, jaja ( czasem można sobie pozwolić na zjedzenie jedynie żółtka) czy rosoły.

Natomiast świetnie dietę odkwaszającą urozmaicą i wzbogacą w ważne składniki koktajle mleczno – owocowe, sok z buraków, koktajle z zielonych warzyw, koktajle z awokado, połączenie selera naciowego z imbirem i jogurtem naturalnym.

Podane informacje nie są przepisami dietowymi i zostały zebrane z ogólnie dostępnych informacji w internecie. O profesjonalną dietę zawsze trzeba zapytać profesjonalnego dietetyka.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/measure-3-1469694