Dieta szybko odchudzająca. Warto?

Diety niskokaloryczne to temat wielu gorących dyskusji. Dlaczego wzbudzają one tak wiele kontrowersji? Dlaczego dla jednych są najlepsza metodą na odchudzanie, a dla innych – poważnym zagrożeniem dla zdrowia?

Diety te mają swą specyfikę. Polega ona na tym, że sięganie po tradycyjne produkty jest tu w zasadzie wykluczone, a tradycyjne jedzenie ogranicza się tu do odżywek powstających w laboratoriach. To one mają zastąpić tradycyjne posiłki. Są to zupy oraz koktajle, w których znajduje się sporo witamin oraz minerałów, choć wartość kaloryczna takich „posiłków” jest z znacznym stopniu ograniczona.

Diety, które bazują na takich produktach, mają wspomagać szybkie odchudzanie właśnie poprzez dostarczanie możliwie jak najmniejszej ilości energii. Dlaczego diety szybko odchudzające wzbudzają tak wiele kontrowersji? Bo diety takie nie pomagają w pokonaniu najpoważniejszego zagrożenia dla naszego zdrowia oraz dla naszej sylwetki, jakim są złe nawyki żywieniowe. W efekcie po zakończeniu takiej kuracji wiele osób zaczyna jeść tak, jak przed rozpoczęciem diety.

 

Efekt? Ponowne przybieranie na wadze. Diety niskokaloryczne są też sporym zagrożeniem dla tych, którzy decydują się na takie właśnie odchudzanie, choć wykonują ciężką pracę fizyczną lub też spędzają czas aktywnie, spalając tym samym znacznie więcej kalorii, niż dostarcza im dieta.

Warto zainteresować się tematem diety wolno odchudzającej: Dobra dieta odchudzająca