Dlaczego warto delikatnie pielęgnować skórę

Podczas mycia twarzy może dojść do podrażnienia skóry i zaczerwienienia. Umyj twarz tylko dwa lub trzy razy dziennie, a także po spoceniu.


Używaj łagodnego mydła, takiego jak Dove, Aveeno lub Cetaphil. Nie używaj mydła ręcznego. Upewnij się, że środek czyszczący jest oznaczony jako „niekomedogenny” lub mówi coś innego o tym, że nie powoduje podrażnień.

Stosuj mydło i wodę czystą. Oczyszczając twarz stosuj masaż ale delikatny bez szorowania. Szorowanie lub użycie środka ściernego do czyszczenia, takiego jak gąbka do mycia, może powodować podrażnienie lub bliznowacenie.

Umyj twarz zawsze po spoceniu się, szczególnie jeśli nosiłeś kapelusz lub czapkę. Unikaj mocnego złuszczania. Środki czyszczące lub narzędzia do czyszczenia są popularne, ale mogą powodować podrażnienie i blizny oraz mogą powodować pogorszenie trądziku.

Substancje chemiczne, takie jak kwas salicylowy i alfa hydroksykwas, chemicznie usuwają martwe i umierające komórki skóry. Mogą jednak wysuszyć skórę, więc nie nadużywaj ich. Unikaj produktów zawierających alkohol. Produkty kosmetyczne, takie jak toniki, środki ściągające i złuszczające często zawierają alkohol. Alkohol wysusza skórę i może pozostawić ją podrażnioną i skłonną do wysuszenia lub minerały, jeśli możesz.

foto: http://pl.freeimages.com/photo/sad-woman-1439053