Głodówka vs. dieta redukcyjna

Zwykle, gdy słyszymy słowo „odchudzanie”, pierwsza myśli, która nam przychodzi do głowy do głodówka. Jednakże, nic bardziej mylnego. Już dawno dowiedziono, że głodówka to nie jest dobry sposób na odchudzanie.

Często prowadzi do efektu jo-jo lub po początkowym spadku wagi, powoduje zatrzymanie naszego metabolizmu. W efekcie, dalsze odchudzanie jest możliwe. Niezwykle skuteczna okazała się dieta redukcyjna. Jej dobre wynik wiążą się z tym, że bazuje ona na podstawowej wiedzy, dotyczącej ludzkiego metabolizmu. Wydaje się być banalnie prosta. Dieta redukcyjna pozwala nam spożywać 5- 7 posiłków dziennie.

Dzięki temu wykorzystujemy fizjologie naszego organizmu. Nasz metabolizm nie zwalnia, spalamy kalorie. Dieta redukcyjna, mimo swojej prostoty pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty. Głodówka nie jest dobrym sposobem na odchudzanie. Dieta redukcyjna pozwala nam na utratę wagi bez głodzenia się, co jest z pewnością niewątpliwym plusem. Oczywiście konieczne może okazać się zrezygnowanie z niektórych produktów (np. wysokokalorycznych), na rzecz innych (np. białka).

 

 

Zdjęcie z: http://pl.freeimages.com/photo/perfect-figure-1189210