Implanty i ortodoncja

Stomatologia bywa dziś zaskakująca. Pomijając nawet fakt, iż większość zabiegów stomatologicznych (a w zasadzie wszystkie) jest dziś bezbolesna dzięki bezproblemowo dostępnym znieczuleniom stomatologia ma bardzo wielkie możliwości jeśli chodzi o kształtowanie wyglądu naszych zębów.

Ortodoncja
Ortodoncja od zawsze zajmuje się korygowaniem niedoskonałości w obrębie uzębienia. Aparaty ortodontyczne znane są i stosowane od bardzo wielu lat. Dziś są znacznie doskonalsze niż dawniej, a poza tym do leczenia ortodontycznego coraz częściej przekonują się osoby w różnym wieku. Leczenie to wcale nie jest zarezerwowane tylko dla nastolatków.

Protetyka czyli implanty i nie tylko
Protetyka umożliwia nam odbudowanie utraconych elementów uzębienia, co odgrywa ogromną rolę jeśli chodzi o wygląd naszego uśmiechu. Na tym polu najlepiej sprawdzają się implanty, aczkolwiek nie są one typową estetyką. Zresztą nie tylko implanty ale i inne rodzaje protez spełniają więcej funkcji. Gdyby nie fakt, iż nawet licówki są specyficznymi wzmocnieniami dla zębów to je można by traktować jako rozwiązania typowo estetyczne.