Insulinooproność

Wiele osób na świecie nie może pozbyć się nadprogramowych kilogramów, pomimo, że usilnie się starają. W takich przypadkach najczęściej zbilansowana oraz regularne ćwiczenie mogą nie przynieść pożądanych rezultatów.

Jeżeli tak jest i w twoim przypadku, to za wszystko może być odpowiedzialna insulinooproność. W przypadku stwierdzenia u siebie tej przypadłości, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który dokładnie nakreśli skalę problemu, oraz pomoże go zwalczyć. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie również uporządkowanie swojego systemu żywienia.

Przede wszystkim przy insulinooproność nie powinno spożywać się pokarmów o wysokim indeksie glikemicznym. W ten sposób zapobiegniemy skokom insuliny w ciągu całego dnia i nie będziemy odczuwali uczucia senności, które jest szczególnie dokuczliwe zwłaszcza wieczorem.

Musisz również wiedzieć, że insulinooproność może być początkową fazą cukrzycy, dlatego już przy pierwszych objawach należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Uwaga. Podane informacje zostały zebrane z ogólnie dostępnych informacji w internecie. Po profesjonalne badania, konsultacje i dietę zgłoś się do lekarza. Cukrzycy nie można lekceważyć!