Jak schudnąć skutecznie?

Jak długo powinna trwać skuteczna dieta odchudzająca? Takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele kobiet, dla których możliwość cieszenia się piękną i zgrabną sylwetką jest spełnieniem marzeń. Błędne jest przekonanie, że dobra dieta odchudzająca powinna przynosić efekty w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

Wprawdzie są kobiety, które z głodówek oraz z krótkich diet oczyszczających chętnie korzystają, jednak jako metody na skuteczne odchudzanie nie są one zbyt dobrym wyborem. Dlaczego? Bo jeśli chcemy cieszyć się piękną sylwetką, musimy popracować nad sobą – swym stylem życia oraz sposobem odżywiania się. Systematyczne treningi to podstawa, równie ważna jest skuteczna dieta, dzięki której powoli, ale regularnie, będziemy mogły się uwalniać od zbędnych kilogramów.

Schudnąć skutecznie

Dobra dieta odchudzająca to program żywieniowy, który powinien nam towarzyszyć już do końca życia. Wiele diet składa się z kilku etapów. Ten pierwszy pozwala schudnąć, te kolejne – utrzymać zgrabną sylwetkę i dobrą formę.

Te pierwsze etapy są dość krótkie, te ostatnie powinny obejmować już resztę naszego życia. Wynika to z prostej zasady – skuteczne odchudzanie to nie dieta-cud, ale troska o zdrowie i stosowanie się do zasad zdrowego odżywiania się.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/salad-1322772