Jaka najlepsza baza matująca?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Aby to osiągnąć stosujemy różne kosmetyki, które nam to umożliwiają. Jednym z nich jest baza matująca. Dzięki dobrze wybranej bazie możemy cieszyć się pięknym makijażem, a co za tym idzie także wyglądem.

Najlepsza baza matująca do makijażu to taka, która zapobiega niezbyt ładnemu świeceniu się twarzy, minimalizuje widoczność porów i drobnych zmarszczek, które powstają na naszej skórze.

Taka baza do makijażu powinna być przeznaczona dla osób, które posiadają cerę tłustą oraz normalną. Dodatkowo wygładza naszą skórę, pochłania nadmiar sebum oraz pozostawia ją matową.

Baza do makijażu poza powyższymi spełnia również inne role :

  • przedłuża trwałość makijażu,
  • nie zapycha porów, tylko minimalizuje ich widoczność,
  • blokuje odparowywanie potu ze skóry.

Przed zakupem naszej bazy matującej musimy pamiętać, aby wybrać taką, której jest oszczędna, czyli nie wymaga nakładania dużej warstwy. Zresztą nałożenie dużej warstwy bazy powoduje niedoskonałości w makijażu oraz jego przeciążenie, co nie wygląda oczywiście estetycznie.

Istnieją różne bazy matujące do makijażu. Najpopularniejsze są silikonowe, ale one jednak nie nadają się zbytnio dla osób z cerą przetłuszczającą się. Osoby, które taką cerę posiadają powinny zainteresować się bazami do makijażu w postaci zastygającej, żelu, a także pudrowej.

Baza w postaci zastygającej bardzo dobrze matuje dane miejsce oraz jak sama nazwa wskazuje – szybko zastyga, więc makijaż powinien być w tym przypadku delikatnie wykonywany, aby na naszej twarzy nie powstały nieatrakcyjne plamy.

Baza żelowa jest bardzo dobrze nawilżona, więc wspaniale wnika w skórę. Dodatkowymi atutami są naturalny wygląd matujący oraz brak makijażu, który w pewien sposób ciąży na naszej twarzy. Makijaż z wykorzystaniem tej bazy wykonuje się naprawdę szybko i przyjemnie.

Ostatnią bazą dla osób z cerą tłustą, będzie baza pudrowa. Idealnie przyczepia się do skóry twarzy, bardzo efektywnie wchłania sebum oraz dobrze łączy się z różnymi innymi rodzajami podkładów.