Krem do depilacji – najlepsza opcja usuwania owłosienia?

Przy tak wielu ludziach aktywnie zaangażowanych w usuwanie włosów, przemysł kosmetyczny zawsze szuka najłatwiejszego i najskuteczniejszego sposobu na powstrzymanie włosów na ciele. Kremy do depilacji to łatwy i bezbolesny sposób usuwania włosów z większości obszarów ciała, w tym nóg, ramion i wrażliwych obszarów, takich jak twarz i linia bikini.

Oto wgląd w to, jak kremy do depilacji zrewolucjonizowały usuwanie włosów i dlaczego mogą być idealnym wyborem dla Ciebie.

Jak one działają:

Kremy do depilacji zawierają pewne alkaliczne chemikalia, które bezpiecznie reagują z włosami na ciele. Rozkładają Keratynę (strukturę białkową włosów), powodując jej osłabienie i rozpuszczenie. To pozostawia włosy w galaretowatym stanie, które użytkownik może łatwo zetrzeć kremem.

Wzloty i upadki

Kremy do depilacji to jeden z najłatwiejszych sposobów usuwania owłosienia na ciele, szczególnie w porównaniu do woskowania lub golenia. Są świetną, wszechstronną metodą na pozbycie się dużych obszarów włosów wzdłuż nóg, ale także doskonałą do radzenia sobie z mniejszymi, trudniej dostępnymi obszarami, takimi jak te wokół linii bikini. Sprawiają, że ​​aplikacja jest bardzo łatwa!

Po prostu rozprowadź krem ​​na kosmyku włosów i odczekaj kilka minut przed usunięciem (przeczytaj etykietę, aby zobaczyć, jakie są konkretne zalecane czasowe). W tym czasie możesz zająć się różnymi rzeczami, od mycia zębów po kąpieli.

Warto o tym pamiętać, zalecamy przeprowadzenie testu płatkowego co najmniej 24 godziny przed nałożeniem kremu, aby sprawdzić, czy nie wywołuje reakcji.

Używanie kremów do depilacji pod prysznicem jest świetną opcją, ponieważ może przyspieszyć cały proces, gdy przygotowujesz się na noc! Krem zmywa się wraz z włosami i po prostu spłukuje się w błoto. Jest duża gama pianek zaprojektowanych specjalnie do użytku pod prysznicem, które pozostaną włączone podczas mycia i można je spłukać, gdy będziesz gotowy.

Jeśli nie masz dostępu do prysznica lub wanny, zawsze możesz użyć zwykłego kremu, który można usunąć za pomocą szpatułki, ale nadal należy dokładnie spłukać po użyciu ciepłą, mokrą szmatką.

Dostępne we wszystkich dobrych sklepach kosmetycznych kremy do depilacji mogą być świetną niedrogą opcją w porównaniu do pójścia do salonu, a zatem mogą być o wiele łatwiejsze do dopasowania do twojego budżetu. Poza tym nie ma ryzyka napotkania nacięć, które można uzyskać podczas golenia.

Produkty do depilacji dają również trwalszy efekt niż golenie, ponieważ są w stanie rozkładać włosy bezpośrednio w mieszku włosowym. Może się również okazać, że odrastanie włosów nie będzie tak szybkie, jak w przypadku golenia, ponieważ końcówki zostały zwężone, w przeciwieństwie do plasterków, i wydają się bardziej miękkie i mniej zauważalne.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany zostaje tylko wypróbować kremy do depilacji i sprawdzić to na sobie!