Kwas hialuronowy. Jak pozbyć się zmarszczek?

Czas płynie nieubłaganie dla każdego z nas i na każdym z nas zostawia swoje piętno. Bez względu na to, czy staramy się dbać o swoją cerę, czy też nie, zauważamy, że z biegiem lat zaczyna się ona starzeć. Proces starzenia się jest właściwie nieuchronny. Widzimy co dzieje się z ludźmi wokół nas, którzy jeszcze jakiś czas temu piękni, dzisiaj całkowicie stracili swoją urodę.

W mediach cały czas przekonuje się nas, że najlepsze jest inwazyjne usuwanie lub wypełnianie zmarszczek, ale czy rzeczywiście tak jest?

W pewnym wieku prewencja już nie pomaga. Masaże, ćwiczenia ani cudowne kremy nic nie dają. Wieloletnia mimika twarzy odciska się na nas bardzo mocno i trzeba zdecydować się na silniejsze środki, które nas odmłodzą. Dzisiaj jedną z najlepszym rzeczy, jaka działa na zmarszczki, jest Botox.

Toksyna botulinowa hamuje przewodzenie impulsów nerwowych przez mięśnie i tym samym sprawia, że nie kurczą się one, a na naszej twarzy nie widać zmarszczek. Działanie jest dwojakie. Nie tylko prewencyjne, ale i usuwające te zmarszczki, które już mamy. Drugim składnikiem, który doskonale sobie z nimi radzi, jest kwas hialuronowy, zwany kwasem młodości.

Kwas hialuronowy ma zdolność do wypełniania i nawadniania tkanek, a tym samym niweluje zmarszczki i oznaki starzenia się skóry. Wypełnione nimi zmarszczki spłycają się, a skóra odzyskuje dawny wygląd.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/life-s-beauty-1-1369744