Młody jęczmień- zastosowanie

Znany już w starożytności posiada mnóstwo zalet. Bogaty jest w chlorofil, witaminy K, B, C, E i mineralny tj. kwas foliowy, potas, magnez, cynk, krzem, mangan, żelazo.

Wspomaga on usuwanie wolnych rodników z organizmu, wpływa bardzo pozytywnie na skórę zapobiegając jej zmęczeniu i chroniąc przed często spotykanymi czynnikami wpływającymi na nas negatywnie, a mianowicie zimne powietrze, promienie UV, a nawet smog o czym większość osób nie wie.

Stosuje się go w kojeniu wielu dolegliwości m. in w leczeniu anemii, poprawia pracę układu immunologicznego, a także tarczycy i nadnerczy. A dodatkowo zielony jęczmień jest bogatszy w beta karoten niż marchew co także jest duża ciekawostką, ponieważ dla dużej liczby społeczeństwa to właśnie marchew jest najbogatsza w beta karoten.

Osoby borykające się z niedoborem składników odżywczych powinny jak najszybciej zacząć go spożywać, aby uzupełnić braki, a tym samym poprawić swoje samopoczucie i kondycję organizmu. Pozwala on także pozbyć się zaparć, ciągłego zmęczenia oraz problemów ze snem. Każdy kto myśli o rozpoczęciu diety odchudzającej powinien koniecznie wprowadzić go do swojego jadłospisu bowiem pomaga on walczyć ze zbędnymi kilogramami.

Nie należy jednak stosować wyłącznie jęczmienia ponieważ samo jego stosowanie nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Należy traktować to bardziej jako element wspomagający. Wszystko to dzięki dużej zawartości błonnika dzięki temu zmniejsza się uczucie głodu lecz oprócz tego wymagane jest dieta i aktywność fizyczna.

Młody jęczmień występuje w dwóch postaciach: w formie rozdrobnionej trawy i w formie sproszkowanej lub zwykłej odpowiedniej do przygotowywania soku. Ma on dosyć charakterystyczny smak więc aby smakował trochę lepiej można dodać do niego troszkę miodu. Ważne, aby pamiętać, że jęczmień w postaci proszku nadaje się jedynie do przyprawiania potraw i sałatek.

Aby dostrzec niwelowanie danych dolegliwości jęczmień należy przyjmować dwa razy dziennie. Istnieje również wygodniejsza forma przyjmowania jęczmienia w postaci tabletek jednak najlepsze działanie wykazuje podczas stosowania w naturalnej formie.