Najlepszy krem BB

Jak w przypadku właściwie wszystkich kosmetyków do pielęgnacji i makijażu – nam kobietom szczególnie zależy, aby były jak najlepsze. Najlepsze kosmetyki to takie, które będą dla nas bezpieczne, będą spełniały swoją funkcję oraz uczynią nas piękniejszymi. Tym razem przyjrzymy się kremowi BB.

Aby mówić o najlepszych kremach BB, należy najpierw wytłumaczyć, czym one właściwie są. A więc krem BB, to inaczej mówiąc alternatywa, którą możemy postawić przy podkładzie.

Gdyby rozwinąć angielski skrót BB (blemish balm lub beauty balm) i go przetłumaczyć, to wyjdą nam dwa określenia – balsam na niedoskonałości lub balsam na skazy. Jest to oczywiście w zupełności prawda, ponieważ kremy BB stworzone zostały po to, aby pełnić wiele funkcji.

Przede wszystkim są to funkcje upiększające, nawilżające. Krem BB możemy stosować jako podkład, który wyrówna koloryt danej cery lub jako korektor, który faktycznie ukryje nasze wszelkie niedoskonałości.

Dodatkowo kremy te chronią naszą twarz przed działaniem promieni ultrafioletowych, są lekkie oraz nie zatykają porów, co jest oczywiście bardzo ważne. W najlepszych drogeriach kosmetycznych możemy zakupić takie kremy BB, które będą właściwie niewidoczne na naszej twarzy po zastosowaniu. Jest to bardzo atrakcyjny punkt, w przypadku tych kremów.

Możemy znaleźć takie kremy z tej kategorii, które będą dopasowane do określonego rodzaju cery lub takie, które dodatkowo będą zawierały składniki, które delikatnie mogą stworzyć na twarzy efekty opalenizny.

Jeśli jesteś kobietą, która na swojej twarzy znalazła już pierwsze zmarszczki lub zmiany trądzikowe, to krem BB także jak najbardziej może Ci pomóc. Idealnie zakamufluje niedoskonałości, z którymi na co dzień nie żyje Ci się zbyt dobrze.

Podsumowując – najlepszy krem BB dla każdej z nas może być inny. Jedna osoba będzie szukała kosmetyku, który zakryje jej trądzik. Drugiej będzie zależało na kosmetyku, który nie będzie zakrywał porów, a dodatkowo będzie lekki. Na rynku istnieje wiele kremów BB, które mogą posłużyć nam w różnych sytuacjach.