Najlepszy podkład do cery mieszanej

Wiele kobiet mając cerę mieszaną, szuka odpowiedzi jaki właściwy podkład dobrać? Która jest bowiem połączeniem dwóch rodzajów: suchej i tłustej.

Chcąc wybrać dobry podkład, niekiedy trzeba tej czynności poświęcić nieco więcej czasu, tak by znaleźć kosmetyki lub preparat idealny, ponieważ podkład to nie tylko podstawa dobrego makijażu lecz przede wszystkim baza całego wyglądu.

Gdy wybierzemy nieodpowiedni produkt, to będzie podkreślał mankamenty cery, postarzał oraz szybko się ścierał. W drogeriach można znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju podkładów, od klasycznych w płynie, po sztyfty, musy jak i mineralne.

Po pierwsze musimy dobrać odpowiedni rodzaj do typu naszej skóry, dobra wiadomość jest taka iż producenci dokładają coraz więcej starań by móc sprostać największy wymaganiom oraz problematycznymi cerami. Dany podkład ma być jak druga skóra a nie jak maska.

Niewidoczny, maskujący niedoskonałości, dodający blasku oraz delikatnie matujący, odporny na ścieranie i oczywiście by nie zapychały pory. Dzięki innowacyjnym technologiom, jest coraz więcej takich receptur, które można bez problemu znaleźć w sklepach. Do cery mieszanej najbardziej spisują się podkłady mineralne w pudrze lub kosmetyki o działaniu matującym, zazwyczaj są lekkie, mają formuły pozbawienia olejków.

Wybieramy trzy odcienie podkładu, które są najbardziej zbliżone do koloru naszej cery, każdy z nich nakładamy na linii żuchwy i porównajmy, jak
wygląda w połączeniu z odcieniem naszej skóry na szyi.

W ten sposób uzyskamy pewność, który produkt jest perfekcyjny do naszej skóry. Jeśli nie możemy się zdecydować na jeden z dwóch odcieni, to zawsze wybierajmy ten jaśniejszy, bowiem przeważnie dochodzi do tego bronzer lub róż, starajmy się minimalizować ilość używanego podkładu, ponieważ skóra czuje się lepiej pod odrobiną podkładu mineralnego, niż pod warstwą gęstego produktu, który ją obciąża.

Podsumowując, skóra mieszana jest dość skomplikowaną cerą, bowiem posiada ona strefę T, co charakteryzuje się nadmiernym wydzieleniem sebum oraz strefę która jest typowo sucha. W tej sytuacji starajmy się wybrać tzw. podkład idealny, który będzie oddziaływał korzystnie na obie te strefy.