Olej arganowy na włosy

Włosy mogą być wspaniałą ozdobą urody kobiecej. Ale żeby tak było, należy im poświęcić trochę czasu i energii. Przetłuszczone czy przesuszone włosy, rozdwojone końcówki nie zdobią, a wręcz szpecą. Są kobiety, które mają włosy gęste i błyszczące, a do pielęgnacji wystarczy im tylko szampon.

Niestety wiele kobiet boryka się z mniejszymi lub większymi problemami z włosami. Inwestują niemałe pieniądze w szampony, maski, odżywki, a nawet zabiegi w specjalistycznych salonach. A przecież rozwiązaniem na te problemy może okazać się olej arganowy na włosy. Olej arganowy produkowany jest z owoców marokańskiego drzewa arganowego.

Ma szereg korzystnych właściwości, zawiera witaminę E, przeciwutleniacze, kwasy tłuszczowe omega. Jest doskonałym specyfikiem w walce z suchością i szorstkością skóry, z bliznami i zmarszczkami. Olej arganowy na włosy można stosować jako maskę, do pielęgnacji końcówek, co uchroni je przed rozdwajaniem, jako dodatek do szamponu, co sprawi, że włosy będą miękkie i błyszczące. Pomoże nawet uporać się z problemami skóry głowy takimi jak łupież, łuszczyca, swędzenie. Wystarczy wetrzeć kilka kropel specyfiku w skórę głowy.

Nałożony przed kąpielą w basenie czy morzu ochroni włosy przed niekorzystnym działaniem wody morskiej czy chloru. Może więc zastąpić szereg buteleczek, tubek i słoiczków z kosmetykami do włosów na jedną buteleczkę oleju arganowego.

foto: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Argania_spinosa.jpg