Olej z pestek moreli

W poszukiwaniu naturalnych kosmetyków sięgamy po rozmaite egzotyczne oleje z różnych stron świata. Kto by pomyślał, że tak wielkim dobrodziejstwem może być olej z pestek tak zwyczajnej wydawałoby się rośliny jaką jest morela.

Olej z pestek moreli zawiera witaminy A, E, C, kwas linolowy. Ze względu na bogactwo składników odżywczych olej ten jest wykorzystywany do pielęgnacji ciała, jest komponentem wielu kremów, balsamów, mydeł. Świetnie sprawdza się w nawilżaniu i odżywianiu skóry, pielęgnacji włosów. Poza działaniem pielęgnacyjnym, zaobserwowano też pewne działanie prozdrowotne.

Z uwagi na właściwości przeciwzapalne łagodzi objawy zapalenia stawów, wzmacnia układ odpornościowy, zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów serca. Olej z pestek moreli zwiera witaminę B17, czyli amigdalinę. Jest to substancja, w której ogromną nadzieję pokładają osoby chore na nowotwory. Istnieją pewne badania, które wskazują, że amigdalina pomaga w zapobieganiu wystąpienia nowotworów kości, skóry, szyjki macicy. Nie zaszkodzi wypróbować na własnej skórze prozdrowotnych właściwości tego oleju.

Foto:http://pl.freeimages.com/photo/apricot-halved-1329341