Olejek herbaciany

Użyj nadtlenku benzoilu.  jest używany do zabijania bakterii, które powodują trądzik. Nadtlenek benzoilu występuje w różnych stężeniach, ale badania wykazują, że nadtlenek benzoilu o stężeniu 2, 5% jest równie skuteczny jak 5-10% roztworów, a jednocześnie mniej drażniący dla skóry.

Dodatkowo nadtlenek benzoilu pomaga usunąć warstwy martwej skóry pozostawiając ją jaśniejszą, bardziej odmłodzoną. Używając kwasu salicylowego. Podobnie jak nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy zabija bakterie odpowiedzialne za wzrost pryszczy. Powoduje również szybsze tworzenie się komórek skóry.

Olejek herbaciany

Mydło z drzewa herbacianego jest bardzo skutecznym środkiem domowym. Olej z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwzapalne, ale w nadmiarze może powodować zaczerwienienie i suchość naskórka.

W jednym z badań olej z drzewa herbacianego okazał się tak samo skuteczny, jak nadtlenek benzoilu w zmniejszaniu zmian chorobotwórczych trądziku.

Ponieważ olejek herbaciany jest bardzo silny, rozcieńcz go najpierw wodą przed nałożeniem na skórę. Za dużo oleju z drzewa herbacianego może podrażnić skórę.
miejscu.