Przeprowadzka gdy mamy małe dzieci

Każdy z nas czasami się przeprowadza, szczególnie kiedy w domu pojawiają się nowi członkowie rodziny, a mieszkanie w którym mieszkamy staje się ciasne i niekomfortowe. Wtedy zwykle myślimy o kupnie domu, czy też jego budowie, a w przyszłości o przeprowadzce. Kiedy mamy w domu małe dziecko bardzo ciężko zorganizować czas, tak aby całość przeprowadzki przebiegała poprawnie, nie mamy czasu pakować się, zabezpieczać mebli, czy też delikatnych przedmiotów, albowiem dzieci pochłaniają niemalże cały nasz wolny czas.

Dlatego jeżeli tylko mamy taką możliwość oddajmy najmłodszych członków rodziny dziadkom bądź najbliższej przyjaciółce, a dopiero gdy dom będzie pusty zajmijmy się właściwym pakowaniem, zamawianiem transportu i przewożeniem rzeczy do nowego domu. Jeżeli nie mamy możliwości pozostawienia gdzieś małych dzieci, oczywiście całość przeprowadzki się komplikuje, niestety musimy sami sobie radzić, pakować po nocach, a dzieci w tym wszystkim będą nam pomagać bądź przeszkadzać.

Wtedy należy wszystko zaplanować jeszcze wcześniej, a rzeczy pakować nawet na kilka miesięcy przed planowaną przeprowadzką, aby w ostatniej chwili nie okazało się że nie wyrobimy się w czasie.

http://pl.freeimages.com/photo/child-1239247