Przesuszone i zniszczone włosy – dlaczego?

Problem zniszczonych włosów dotyczy obu płci. Jeżeli chodzi o panów, to aż tak bardzo się tym nie przejmują gdyż zazwyczaj noszą krótkie włosy. W takim wypadku zniszczenia nie są widoczne. Inaczej jest w przypadku pań, które ciągle narzekają na przesuszone i zniszczone włosy.

Problem ten jest bardzo powszechny, a na walkę z nim wydajemy majątek. Tak naprawdę nigdy nie zastanawiamy się, co jest źródłem naszego kłopotu związanego z włosami. Bywa, że jest to coś, na co nie mamy wpływy. Częściej jednak włosy zniszczone to efekt naszego postępowania. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że źle robimy.

Głównym powodem wysuszonych włosów bywa zbyt częste poddawanie ich wysokiej temperaturze. Lokówka, prostownica i suszarka to największy wróg dla włosów. Zbyt częste mycie i suszenie włosów w ten sposób powoduje zniszczenie struktury włosa. Tutaj swoje trzy grosze wtrąca także słońce, gdyż zbyt intensywne poddawanie się działaniu promieni słonecznych może prowadzić do niezbyt estetycznych zmian.

Są oczywiście sposoby, aby temu zapobiec lub zatrzymać niszczenie włosów. Jeżeli nie ufamy kosmetykom i produktom farmaceutycznym, to znajdziemy sprawdzone i skuteczne domowe sposoby na zniszczone włosy. Wiele tradycyjnych rozwiązań daje lepsze efekty niż drogie szampony. Przykładem niech będzie mieszanka miodu, oleju rycynowego i soku z cytryny. Taka domowa odżywka przyniesie ulgę włosom, a także skórze znajdującej się na głowie. Szybko odżywi i poprawi wygląd włosa, a co za tym idzie, również nasze samopoczucie.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/hay-1493568