Przyjęcie dla dzieci

Przyjęcie dla dzieci najlepiej zorganizować w okresie letnim. Najlepiej w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej. Do tematu wbrew pozorom należy podejść profesjonalnie. Należy zacząć od sprawdzenia pogody i zaproszenia gości. Później należy przygotować menu, trzeba wziąć pod uwagę różne gusta dzieci i zadbać aby każdy znalazł coś dla siebie. Posiłki powinny być kolorowe i zachęcające. Jestem przeciwnikiem podawaniu dzieciom słonych przekąsek i słodyczy, i uważam, że należy je podać dopiero po głównym daniu. Na stole powinno być dużo owoców i napojów wody i soków naturalnych.

Należy również zadbać o opiekunów, którzy przyjdą ze swoimi pociechami. Dzieci i dorośli powinni mieć oddzielne stoły aby nikt nikomu nie przeszkadzał. Każde dziecko przy wejściu powinno być przywitane i zaopatrzone w różnego rodzaju gadżety (czapeczki, okulary, peleryny, różdżki itp.). Na początek proponuję zabawy integracyjne np. KROWA, Figury Woskowe, lub PRALKA. Nie należy też zbytnio narzucać dzieciom  w co mają się bawić.

Po podaniu posiłku głównego możemy dzieci nakierować na kolejne zabawy berek, gra w piłkę, skakanka. Można zorganizować poszukiwanie skarbów przed imprezą chowamy w krzaczkach, pod drzewami itp. łakocie (około 3 na jednego uczestnika) i ogłaszamy poszukiwania. Zwycięzca otrzymuje koronę i berło. Można zorganizować konkurs plastyczny. Pamiętajmy o udekorowaniu miejsca zabawy balonami i serpentynami. Miłej zabawy.

 

http://pl.freeimages.com/photo/balas-1-1322038