Skuteczne odchudzanie

Moda na szczupłą sylwetkę wymusza na nas ciągłe dążenie do perfekcji w tej dziedzinie. Nie zawsze odchudzanie przebiega tak jak powinno. Często jedynym sposobem na zrzucenie kilogramów jest głodówka. Niestety, jest to bardzo nieefektywna i szkodliwa dla naszego zdrowia metoda.

Dużo bardziej skuteczna jest dieta redukcyjna. W jej przypadku nie musimy się martwić o efekt jo-jo. Dieta redukcyjna pozwala na spożywanie od 5 do nawet 7 posiłków dziennie. Bardzo ważne jest regularne spożywanie posiłków. Dzięki temu nasz metabolizm nie zwalnia. Odchudzanie nie musi wiązać się z ciągłym byciem głodnym. Kto choć raz, wpadł na pomysł pod tytułem głodówka, ten wie, jak meczące jest takie odchudzanie.

Dieta redukcyjna powinna być związana z odpowiednią aktywnością fizyczną, jak zawsze, gdy chcemy zrzucić kilogramy. Dzięki temu spalamy tłuszcz i wzmacniamy mięśnie. Jest to bardzo ważne, gdyż z pewnością zależy nam na tym, aby mieć zdrowe, jędrne ciało. Często nieprzemyślane odchudzanie powoduje, że spalamy mięśnie, a nasza tkanka tłuszczowa rozrasta się. Mimo, że nasze obwody się zmniejszają, to ciało wygląda gorzej niż przed rozpoczęciem zrzucania kilogramów.

 

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/ugly-70-s-fitted-kitchen-1474092