Skuteczne sposoby na oczyszczanie ciała

W ostatnich latach nad wyraz modne stało się oczyszczanie organizmu. Nie, nie chodzi o to aby myć się pod prysznicem kilka razy w ciągu dnia. Chodzi o zupełnie inny rodzaj oczyszczania – oczyszczanie organizmu od wewnątrz. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że każdego dnia do organizmu trafia cała masa różnego rodzaju toksyn. Przedostają się one do wnętrza organizmu rozmaitymi drogami – razem z wdychanym powietrzem czy spożywanymi posiłkami. Od czasu do czasu warto pomyśleć o tym w jaki sposób oczyścić się ze szkodliwych substancji. Sposobów na to jest przynajmniej kilka.

Dieta z soków warzywnych

Jedną z najłatwiej dostępnych, a zarazem najskuteczniejszych metod na to aby oczyścić organizm z toksyn jest dieta sokowa. Zakłada ona, że przez kilka następujących po sobie dni (od trzech do siedmiu) nie przyjmuje się innych posiłków poza sokami warzywnymi. Dopuszczalne jest jedynie spożycie raz lub dwa razy na dobę surówek warzywnych jako dodatku do soków. Sesje oczyszczania przy pomocy soków warto przeprowadzać regularnie, jednak nie za często. Szczególnie uważać powinny osoby starsze oraz kobiety planujące ciąże – te grupy powinny dobrze przemyśleć kwestię detoksu, w obawie o pełnię swojego zdrowia.

Krótka głodówka

Innym znanym sposobem na oczyszczenie ciała jest całkowita głodówka, która trwa przez dzień lub dwa. W tym czasie należy jednak przyjmować zwiększone ilości płynów – wszystko po to, aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu. Woda ponadto jest w stanie wypłukać z ciała wiele zalegających w nim toksyn. Głodówki, podobnie jak dieta sokowa – korzystnie wpływają zarówno na samopoczucie jak i kondycję organizmu ale tylko pod warunkiem, że nie są stosowane z nadmierną częstotliwością.

Woda źródłem życia

O codziennym piciu kilku szklanek wody powinny pamiętać nie tylko te osoby, które sięgają po ostry detoks organizmu. Woda doskonale filtruje nerki, dzięki czemu oczyszcza organizm, co zapewnia detoksykację na co dzień. Mówi się, że dorosły człowiek powinien wypijać przynajmniej dwa litry wody każdego dnia. Jednak w sytuacji, gdy za oknem słońce świeci niemiłosiernie, a termometr pokazuje powyżej trzydziestej kreski, to oznaka, że drastycznie należy zwiększyć ilość przyjmowanych płynów, nawet do trzech litrów w ciągu doby. Oprócz wody warto także sięgać po herbatki ziołowe, które skutecznie stymulują pracę organizmu. Innym korzystnym efektem picia dużej ilości wody jest to, że żołądek napełniony wodą z pewnością będzie w stanie przyjąć mniej pokarmu, niż gdyby był pusty.