Stosuj olej arganowy – ciesz się zdrowiem i urodą

Poszukując czegoś wyjątkowego w działaniu na włosy, skórę i paznokcie od zewnątrz oraz od wewnątrz należałoby się bliżej przyjrzeć właściwościom „płynnego złota Maroka”, jakim jest olej arganowy. Jest on jedną z najlepszych metod na wszelkie podrażnienia skóry, wysypki, przesuszenia czy zapalenia.

 

Stosowany na noc zamiast kremu do twarzy potrafi zdziałać cuda, a na efekty nie trzeba długo czekać, gdyż już po pierwszym użyciu widać różnicę. Olej ten zawiera witaminę młodości, czyli wit. E. Wspaniale spisuje się także, jako kuracja na zniszczone farbowaniem włosy. Nawilża, uelastycznia i pięknie nabłyszcza, stosując olej arganowy na włosy należy nanieść go na lekko zwilżone wodą i pozostawić na godzinę lub dłużej. Poza cudownym działaniem oleju na zewnątrz, warto wiedzieć, że ma on również zastosowanie w kuchni.

Posiada kwasy NNKT, a zatem obniża poziom cholesterolu, zapobiega oraz pomaga w walce z wrzodami na żołądku, wspomaga pracę mózgu, nerek i wątroby. Najskuteczniej jest dolewać olej arganowy do sałatek i wszelkich potraw na zimno, oczywiście tuż przed spożyciem, by nie utracił swoich drogocennych właściwości.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/olive-oil-bottle-1322824