Sucha skóra

Sucha skóra? Porozmawiaj z dermatologiem o retinoidach. Retinoidy zawierają witaminę A i działają w celu wyczyszczenia zapchanych porów i zapobiegania powstawaniu czarnych zaskórników.


Retinoidy na receptę są najskuteczniejsze i kupuje się je w formie pigułki. Liczne receptury retinolu są również dostępne w wielu aptekach.

Może być trochę problemów ze skórą, gdy po raz pierwszy przyjmujesz retinoidy. Ale po regularnym użyciu od 3 do 7 razy w tygodniu przez cztery do sześciu tygodni, efekty uboczne zmniejszą się, a skóra będzie bardziej promienna i wyraźna przestanie być sucha. Warto też skonsultować się z lekarzem dermatologiem wykonującym mikro dermabrazję.

To profesjonalne leczenie, które wykorzystuje małe kryształy, aby delikatnie usunąć zewnętrzną warstwę skóry, w tym czarne wągry. Zrób naturalny tonik na twarzy. Tonik jest idealny do usuwania martwych komórek skóry na twarzy i zmniejszenia zaczerwienienia lub zapalenia, szczególnie wokół nosa. Użyj herbatę chłodzącą jak mięta, aby uspokoić wszelkie podrażnione skóry.

Dzięki temu brzydka i sucha skóra przestanie Ci dokuczać.

Uwaga. Podane informacje zostały zebrane z ogólnie dostępnych informacji w internecie. Nie stosuj leków bez porady lekarza. Zgłoś się do dermatologa jeśli zauważysz u siebie problemy ze suchą skórą. Udzieli on profesjonalnej pomocy i konsultacji.