Ukryte źródła tłuszczu

Dieta zdrowa to dieta, w której wszystkie składniki odżywcze dostarczane są w odpowiednich ilościach oraz we właściwych proporcjach. Taka dieta pozwala nie tylko cieszyć się zdrowiem, ale i piękną figurą. Nadmiar białek czy węglowodanów może poważnie zaszkodzić naszej sylwetce i odłożyć się w postaci fałdki tłuszczu. Najbardziej niebezpieczny jest jednak nadmiar tłuszczu w diecie, tym bardziej że często spożywamy go całkowicie nieświadomie.


Jak można zjeść tłustą potrawę bez wiedzy o tym? Jest to oczywiście możliwe, a to ze względu na spora liczbę artykułów spożywczych, które są ukrytym źródłem tłuszczu. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, w wielu pozornie „korzystnych dla figury” lub „neutralnych” produktach ukrywa się spora ilość tłuszczu. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Jednym z tych produktów, w którym znajdziemy najwięcej ukrytego tłuszczu, są sosy, słodkie desery oraz niektóre wędliny. Lepiej unikać również majonezu, ziemniaczanych chipsów oraz masła orzechowego. Są to pułapki kaloryczne, które choć wyglądają niepozornie, mogą w większych ilościach zwiększyć masę naszego ciała.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/chocolate-chip-cookies-21-1327974