Warto o siebie dbać

Najlepiej jest dbać o skórę, tak jak tylko możesz. dzięki odpowiedniemu wyglądowi naszej skóry czujemy się lepiej. Jeśli u pacjenta występuje ciężki trądzik – zwłaszcza jeśli jest to dziewczyna -idź do lekarza dermatologa. Jeśli masz delikatną skórę, wyprysk, zapalenie skóry lub inne problemy skórne, nie musisz powstrzymywać cię od bycia ładnym.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką i pielęgnuj skórę tak, jak ci radzą. Istnieje wiele sposobów dbania o skórę:
Dwa razy dziennie, używaj zwykłego mycia twarzy, aby usunąć oleje, pot, brud, makijaż i inne zanieczyszczenia. Wypróbuj oczyszczanie za pomocą mleczka lub innych produktów, które lubisz.

Użyj środka nawilżającego do skóry, najlepiej takiego, który posiada współczynnik ochrony przed słońcem lub SPF. Zapewni to ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a także pomoże zapobiec rakowi skóry.

Nawilża ciało, szczególnie ręce. Uniemożliwi to wyschnięcie skóry, zwłaszcza w okresie suszy w roku.
Utrzymanie zdrowia i higieny jamy ustnej jest również ważne. Szorowanie zębów dwa razy dziennie pozytywnie wpłynie na wygląd i ogólny stan zdrowia.

Unikaj natychmiastowego mycia zębów po posiłku. Poczekaj co najmniej dziesięć minut przed tym. Częste czyszczenie może uszkodzić szkliwo, najwyraźniej, co może powodować ból podczas jedzenia.

Utrzymuj oddech świeżym. Chociaż płyn do płukania jamy ustnej trwa przez krótki okres czasu, to pomoże lepiej utrzymać oddech świeżym.